.pl .en .de .ru
Interdyscyplinarny blog badawczy pracowników Zakładu Infolingwistyki i Zakładu Przetwarzania Języka Naturalnego UAM

Szynobus tygodnia 7

Daniel Dzienisiewicz
10/24

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka. Konduktorze łaskawy, zabierz nas do Warszawy. Konduktorze łaskawy, zabierz nas do Warszawy

Tradycyjnie także i my udajemy się do Warszawy. Nie tak dawno prof. PW jako konduktor łaskawy zabrał nas na posiedzenie plenarne Komitetu Językoznawstwa PAN. We wrześniu byliśmy w stolicy na VI GLOSIE DO LEKSYKOGRAFII, a w czerwcu piszący te słowa wziął udział w International Interdisciplinary Boredom Conference. Od jakiegoś czasu zagościł u nas również zwyczaj szybkich e-wyjazdów do Obserwatorium Językowego UW. W związku z licznymi warszawskimi konferencjami, które odwiedziliśmy w ciągu ostatniego półrocza, zaintrygowało mnie widniejące w Obserwatorium hasło przedkonferencja.

Wyraz oznacza «dodatkowe sesje i spotkania bezpośrednio poprzedzające oficjalną konferencję»

Organizowanie przedkonferencji jest z pewnością bardzo pożyteczne dla wszystkich zainteresowanych. Wszak najważniejsze ustalenia zapadają zawsze w kuluarach, poza właściwym/oficjalnym programem obrad. Takie wstępne rozmowy nosiły jednak miano przedkonferencji już w drugiej połowie XIX w. Łącznie odnotowałem ok. 40 przedkonferencji w okresie poprzedzającym rok 2000.

oai:http://ebuw.uw.edu.pl:50897
oai:http://jbc.bj.uj.edu.pl:65873

Do zobaczenia na (przed)konferencjach w przyszłości!

Tagi