.pl .en .de .ru
Interdyscyplinarny blog badawczy pracowników Zakładu Infolingwistyki i Zakładu Przetwarzania Języka Naturalnego UAM

Szynobus tygodnia 9

Daniel Dzienisiewicz
11/08

Piszący te słowa spotkał się kiedyś z opinią, że słuchanie Slayera o poranku jest lepsze nawet od porannej kawy. Być to wszystko może, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że niektórym udaje się wytrzymać bez obu i całkiem nieźle sobie radzą. Nie znaczy to wcale, że nie czerpią przyjemności z małych rzeczy — czerpią aż nadto. Tym bowiem, czym dla całego dnia jest kawa lub thrash metal, dla tygodnia może być Szynobus, którego przyjazd natychmiast maluje uśmiechy na twarzach ludu miast i wsi i przywraca chęć do życia najbardziej nawet zgorzkniałym pierdołom. A zatem: proszę wsiadać, drzwi zamykać!

OJ UW podaje, że prezydencja to wyraz nowy. Jeden z przytaczanych kontekstów użycia odnosi się nawet do Unii Europejskiej. Z takim autorytetem trudno polemizować, niemniej jednak — spróbuję.

Pamiętają Państwo destynację, co to niby miała być taką nówką sztuką, a tu figa z makiem (z pasternakiem)? Z prezydencją jest podobnie!

Fakt, wraz ze zwrotem Polski w stronę cywilizacji unioeuropejskiej troszkę się prezydencji podniosło (bo wcześniej jej trochę opadło), ale w XIX w. jej popularność była niezgorsza, oj niezgorsza! Zresztą niechaj dunder świśnie całą moją czczą paplaninę — patrzajcie na wykres, on prawdę powie!

I wczesnoprezydencyjna focia:

oai:http://ebuw.uw.edu.pl:60450

UWAGA!

Tradycyjnie Szynobus zajechał do Warszawy, lecz teraz obieramy kurs na Poznań i co sił w nogach pędzimy na III Konferencję DARIAH-PL, gdzie opowiemy o naszym blogu. Zapraszamy!

Tagi