.pl .en .de .ru
Interdyscyplinarny blog badawczy pracowników Zakładu Infolingwistyki i Zakładu Przetwarzania Języka Naturalnego UAM

Stupoście i piwo bezalkoholowe

Daniel Dzienisiewicz
02/03

Według moich obliczeń post, który Czytelnik widzi w tej chwili, jest setną publikacją niżej podpisanego na blogu re-research.pl. Nasza strona działa już od ponad pięciu miesięcy i póki co autorzy nie mają zamiaru zwalniać; wręcz przeciwnie — jesteśmy coraz bardziej zmotywowani do pracy!

Z okazji okrągłej liczby popełnionych przeze mnie wpisów chciałem ogłosić stupoście, sądząc, że wymyśliłem nowy, oryginalny wyraz. Niestety, okazało się, że nie byłem pierwszy — o stupościu pisano już bowiem tu i tu. Trzecie miejsce nie jest wprawdzie najgorsze, lecz nie ukrywam, że chciałoby się być w tym wypadku słowotwórczym liderem, oj chciałoby się. Trzeba jednak pogodzić się z losem, tym bardziej że powód do świętowania jest jak znalazł. Postanowiłem zatem uczcić ten piękny moment butelką piwa.

Oczywiście będzie to piwo bezalkoholowe, ponieważ prowadzę… spokojny tryb życia. Zresztą chyba nie tylko ja, bo według „Katolika” już w 1905 r. bytomski „wyszynk napojów bezalkoholowych” cieszył się ogromną popularnością!

oai:www.sbc.org.pl:38984

Prawdziwą furorę piwo bezalkoholowe zrobiło jednak dopiero całkiem niedawno!

Kończąc tym pozytywnym akcentem, pragnę wznieść toast za dalszy pomyślny rozwój naszej strony: skål!

Tagi