.pl .en .de .ru
Interdyscyplinarny blog badawczy pracowników Zakładu Infolingwistyki i Zakładu Przetwarzania Języka Naturalnego UAM

Najpopularniejszy gatunek metalu?

Daniel Dzienisiewicz
05/17

Muzyka metalowa zawsze była solą w oku (kamieniem w bucie, drzazgą pod paznokciem itp.) tzw. porządnych ludzi, którzy notorycznie oskarżali ją o sprawstwo wszelkiego zła.

oai:sbc.org.pl:79171

Ponadto porządni ludzie zwykle kiepsko znali angielski, gdyż często pisali trash metal zamiast thrash metal (kto wie, może mieli po prostu kiepską pamięć do nazw gatunków muzycznych; nie można także wykluczyć, że mogli postępować z premedytacją w celu zdenerwowania ludzi nieporządnych). W tym miejscu należy oczywiście odpowiedzieć wszystkim porządnym ludziom z 1987 r. młodzieżowym środowiskowym reproduktem twoja stara trash!

Piszący te słowa oczywiście nigdy porządnym człowiekiem nie był i jako młodzian słuchał metalu z zapałem, co pozostało mu do dziś. Postanowił sprawdzić zatem, jaki gatunek muzyki metalowej (oczywiście spośród tych słuchalnych) dominuje w tekstach odkrywkowych.

Oczywiście jest to heavy metal i oczywiście jest to nieprawda: wiadomo bowiem, jakie pojęcie o tej materii mają ludzie porządni, którzy określają w ten sposób styl każdego niemal zespołu metalowego. Nienajgorzej ma się także mocarny death metal, o którym mówi się częściej niż o demonicznym blacku oraz skocznym, motorycznym thrashu.

A do kwestii thrash/trash metalu jeszcze wrócimy!

Tagi